Kombi Genleşme Tankı

"Kombi Genleşme Tankı"

Kombi Genleşme Tankı

Kombi Genleşme Tankı

Kombi Genleşme Tankı Nedir?

İçinde membran lastiği ile ayrılmış hava ve su bulunan, emniyet basıncına dayanıklı sacdan yapılmış, kombilerde su basıncını dengeleyen parçadır. Cihaz kapasitesine göre farklı ölçü ve şekillerde üretilmektedir. Kombi dışında farklı sistemlerde de kullanılan bu parça imbisat deposu, membranlı tank, denge tankı, su tankı, basınç tankı gibi farklı isimlerle bilinmektedir.

Kombi genleşme tankı ne işe yarar ?

Sürekli çalışması ile cihazda bulunan su ısınır hacmi artar ve genleşen su genleşme tankına geçer, tank içerisindeki hava membrana baskı yaparak sistemdeki su basıncının dengelenmesini sağlar. Kombi su basınç seviyesi diğer bir deyişle kombi bar seviyesi ile ilgili problemlerde kombi denge tankı arızası mevcut olabilir. Kombi su basıncı artıyor ise kombi genleşme tankı havası kontrol edilmelidir.

Sorularınız: kombi genleşme tankı nedir, kombi genleşme tankına hava nasıl basılır, kombi genleşme tankı fiyatları, kombi genleşme tankına hava basma, kombi genleşme tankı nasıl değiştirilir, kombi genleşme tankı hava basmak, kombi genleşme tankı basıncı kaç olmalı, e.c.a kombi genleşme tankı fiyatları, demirdöküm genleşme tankı fiyatları, demirdöküm aden kombi genleşme tankı fiyat, demirdöküm kalisto kombi genleşme tankı, eca proteus kombi genleşme tankı, ferroli kombi genleşme tankı su akıtıyor, alarko serena kombi genleşme tankı, vaillant kombi genleşme tankı hava basma, vinto kombi genleşme tankı, kombi arıza giderme ve montaj işlemleri, Kombi genleşme tankı fiyat, Kombi genleşme tankı tamiri, Kombi genleşme tankı basınç ayarı nasıl yapılır, kombi bar seviyesi, Kombi su basınç seviyesi, Kombi genleşme tankı ne işe yarar, Kombi Genleşme Tankı, Kombi Genleşme Tankı Nedir, imbisat deposu, membranlı tank, denge tankı, su tankı, basınç tankı,

Kombi Genleşme Tankı

 

Kombi su tankı basınç ayarı nasıl yapılır ?

Üretimden çıkmış bir genleşme tankı içerisine 1-2 bar hava basılıdır. Kombi sistemindeki su tahliye edilir. Tankın subap kısmına basılarak kontrolü yapılır. Hava gelmiyorsa havası bitmiş, su geliyorsa membran delinmiş demektir. Bir elektrikli pompa yada el pompası ile 1.2 bar hava basılmalıdır. Kombi genleşme tankı tamiri mümkün değildir, delinmiş veya patlamış ise değiştirilmesi gerekir.

Kombi su tankı fiyat ve montaj işlemleri hakkında bilgi almak ve servis talep etmek için firmamızın çağrı merkezini arayarak kayıt yapabilirsiniz. Kaydınız aynı gün işleme geçerek en kısa zamanda servislerimiz sizlere ulaşacaktır. Kaliteli, güvenilir bir şekilde kombi arıza giderme ve montaj işlemleri yapılarak cihazınız çalışır vaziyette teslim edilir.