Lambert Kombi Ateşlemiyor

"Lambert Kombi Ateşlemiyor"

Lambert Kombi Ateşlemiyor

Lambert Kombi Ateşlemiyor

Lambert Kombi Ateşlemiyor

Kombi doğalgaz ile çalışan elektrikli bir cihazdır. Bir kombinin çalışmaya başlaması için elektrik beslemesi olmalı ve gaz girişinin sağlanması gerekir. Bir kombi ateşleme yapmıyor ise cihaz çalışmaz ve arızaya geçer. Baymak Lambert kombi ateşlemiyor ise ekranda E01 arıza kodu görüntülenir. Bu arıza durumunda kullanıcı cihaz üzerindeki R tuşuna 5 saniye basılı tutarak cihazın yeniden çalışmasını sağlayabilir. Herhangi bir sorun mevcutsa resetle düzelmez ve arıza tespiti için servis gerekir.

Servis öncesi kullanıcı tarafından bazı kontroller yapılmalıdır.

  • Kombi elektrik bağlantısından bir problem var mı bakılmalıdır. Mümkünse düzgün voltajla gelip gelmediğine bakılmalıdır.

  • Kombiye gaz geliyor mu bakılmalıdır. Gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Doğalgaz saatine ve ocağın yanıp yanmadığına bakarak bunu kontrol edebilirsiniz.

  • Kombi bacasında hava akışına engel olacak bir durum olup olmadığına bakılmalıdır.

  • Kombi sistemindeki su basıncının yeterli olup olmadığına bakılmalı ve 1 barın altında ise su basılmalıdır. Baymak kombi su basınç seviyesi 1.5 bar civarında olmalıdır.

Yaptığınız kontrollere rağmen cihaz arızaya geçiyor ve çalışmıyorsa kombi çalışma sisteminin kontrolü için bir servis ile görüşmelisiniz. Bir kombinin ateşleme yapabilmesi için kombi devirdaim pompası ve fanın devreye girmesi yanma için temiz hava ortamı sağlanmalı ve gaz hava karışımının yakılması gerekir. Buradan yola çıkarak muhtemel arızaları belirleyebiliriz.

  • Baymak kombi sirkülasyon pompası arızası

  • Baymak kombi fan motoru arızası

  • Baymak kombi gaz valfi arızası

  • Baymak kombi iyonizasyon arızası

  • Baymak kombi elektronik kart arızası mevcut olabilir.

kombi ateşleme yapmıyor, Baymak kombi ateşleme sorunu, Baymak kombi elektronik kart arızası, Baymak kombi iyonizasyon arızası, Baymak kombi gaz valfi arızası, Baymak kombi fan motoru arızası, Baymak kombi sirkülasyon pompası arızası, Lambert Kombi Ateşlemiyor, Baymak Lambert kombi ateşlemiyor, Baymak kombi su basınç seviyesi, lambert kombi ateşleme arızası, lambert kombi ateşleme yapmıyor

Lambert Kombi Ateşlemiyor

Baymak kombi ateşleme sorunu için bu parçalar kontrol edilerek arıza tespit edilmeli ve tamir ya da değişim ile sorun giderilmelidir.

Lambert kombi ateşlemiyor ve sürekli arızaya geçiyorsa sorunun giderilmesi için firmamızı arayarak servis kaydı bırakabilirsiniz. Tüm İstanbul semtleri için hizmet veren servislerimiz aynı gün içinde arızayı giderecektir.