Luna Kombi Su Damlatıyor

"Luna Kombi Su Damlatıyor"

Luna Kombi Su Damlatıyor

Luna Kombi Su Damlatıyor

Luna Kombi Su Damlatıyor

Kombi tamamen kapalı bir sistem ile çalışan ve emniyete alınmış bir cihazdır. Direk şebeke suyunun bağlı olduğu kombi ve tesisat arasında suyun sirkülasyonu sürekli olarak sağlanabilmekte ve dışarıdan bir müdahale sözkonusu değildir. Bu sebeple emniyet sistemi dışında hiç bir şekilde kombiden su akması damlaması normal değildir. Baymak Luna kombi su akıtıyor ise bir servis ile görüşerek bilgi alınız.

Kombi sistemi belirli bir su basıncına göre ayarlanmıştır. Baymak kombi su basınç seviyesi birçok kombide olduğu gibi 1.2 ile 1.7 bar arasındadır. Basıncın çok düşmesi veya yükselmesi kombinin çalışmasında sorun teşkil eder. Basınç çok düşerse yetersiz su basıncı nedeniyle cihaz çalışmaz arızaya geçer. Basıncın çok yükselmesi de kombiye zarar verebileceği için fazla suyun atılmasına neden olur. Baymak kombi emniyet ventili bu görevi yapmaktadır. Kombilerde 3 bar emniyet basıncıdır. Baymak kombi su basıncı yükseliyor ise emniyet ventili devreye girerek açılır ve fazla su atılır. Kombiden su aktığı görülür. Bu noktada bu su akması emniyet amaçlıdır fakat basıncın yükselme sebebi bulunmalıdır.

Kombi su basıncının yükselmesi cihaz arızası yada kullanıcı hatasından kaynaklı olabilir. Kombide zamanla su eksilmesi nedeniyle su basma işlemi herkes tarafından yapılabilen bir işlemdir. Baymak kombi su doldurma vanası kombinin alt kısmında bulunur ve sadece basıncın düştüğü durumlarda açılarak basıncın ayarlanmasını sağlar. Kullanıcı yeterli basıncı ayarladıktan sonra bu vanayı tam olarak kapatmaz ise cihaz su almaya devam eder ve basınç artar. Bu sebeple Baymak kombi su basma işlemi yaparken fazla su basmamaya ve musluğu tam olarak kapatmaya dikkat ediniz. Baymak kombi doldurma musluğu arızası mevcutsa  cihaz sürekli su alabilir.

Kombiden kaynaklı olarak sistemde su basıncını dengeleyen Baymak kombi genleşme tankı arızalı olursa yine basınç yükselir. Bu durumda tankın değiştirilmesi gerekir. Diğer bir ihtimalde tankın havasının bitmesidir. Bu durumda da hava olmadığı için basınç artar. Baymak kombi genleşme tankı hava basma işlemi yapılmalıdır.

Kombi sistemindeki parçalarda kaçak olması yada herhangi bir parçanın delik olması da sistem dışına su akmasına sebep olabilir. Kombinin eski olması, zamanla bağlantıların gevşemesi, contaların eskimesi ve bakımsızlıkta kombinin su akıtmasına sebep olur. Şebekeden çok yüksek basınçla su gelmesi de su sızmasına neden olabilir bunun için basınç düşürücü taktırılmalıdır. Bazı durumlarda aşırı basınç nedeniyle kombi içerisinde parça patlaması yüksek miktarda su akmasına da neden olmaktadır.

Baymak kombi bakımı düzenli olarak yaptırmanız hem cihazın verimini arttıracak hemde arızalanma riskini azaltacaktır.

Baymak kombi bakımı, Baymak kombi genleşme tankı hava basma, Baymak kombi genleşme tankı arızalı, Baymak kombi doldurma musluğu arızası, Baymak kombi su basma, Baymak kombi su doldurma vanası, Baymak kombi su basıncı yükseliyor, Baymak kombi emniyet ventili, Luna Kombi Su Damlatıyor, Baymak kombi su basınç seviyesi, Baymak Luna kombi su akıtıyor,

Luna Kombi Su Damlatıyor

Baymak Luna kombi su damlatıyor ve sürekli sorun oluşturuyorsa firmamızı arayarak teknik bilgi ve yardım alabilirsiniz. Arıza çözümleri ve kombi bakımı için servislerimizden yararlanabilirsiniz.