Parası Yüksek Olan Meslekler

"Parası Yüksek Olan Meslekler"

Parası Yüksek Olan Meslekler

Parası Yüksek Olan Meslekler

Türkiye’deki en yüksek ücretli işlerin listesini 2016’da derlemek için, iş arama sitesi kullanıcılarının anonim maaş raporlarını analiz etti. Listeyi yapmak için bir iş için, geçen yıl sunulan iş hakkında en az 75 rapor olması gerekiyordu. C seviyeli işler raporun dışında bırakıldı.

Parası Yüksek Olan Meslekler, maaşı en yüksek meslekler, maaşı en yüksek olan meslekler ,meslekler ve paraları, en iyi maaşı olan meslekler, maaşı iyi olan meslekler, parası iyi olan meslekler, en yüksek maaşlı meslekler, en çok kazanan meslekler, maaşı yüksek meslekler,

1. Hekim

Türkiye’de bu sadece en çok ödediği iş değil, tıp doktorları için istihdamın 2014’ten 2024’e kadar yüzde 14 artması ve tüm meslekler için ortalama iki kat daha hızlı olması öngörülüyor .

2. Avukat

Ücret, hangi tıp türüne bağlı olduğunuza bağlı olarak değişiklik gösterse de, medyan maaş, avukatı Amerika’da ikinci en iyi ücretli iş yapacak kadar yüksektir.

3. Ar-Ge yöneticisi

Araştırma ve geliştirme yöneticileri, ürün tasarımının geliştirilmesinden, yeni ortaklıklar kurmaya ve personelin gözetimine kadar, işverene bağımlı çeşitli roller almaktadır.

4. Yazılım geliştirme müdürü

Yazılım geliştirme yöneticileri, bilgisayar programlarının ardındaki sistemleri geliştirir ve yönetir. Outlook bu iş için parlak; 2014’ten 2024’e kadar yüzde 17 oranında büyümesi bekleniyor.

5. Eczane müdürü

Bu idari pozisyon, genellikle tüm eczacıların sahip olması gereken bir doktora derecesine ek olarak yıllarca tecrübe gerektirir.

6. Strateji yöneticisi

Strateji yöneticileri sıklıkla bir şirketin ortaklıklar geliştirme, büyümeyi geliştirme ve yeni kâr amaçlı girişimleri başlatma planlarını denetler. Bir lisans derecesi gerekiyor ve bazı işverenler de bir master gerekiyor.

7. Yazılım mimar

Yazılım mimarları, bilgisayar programları oluşturur ve teknik planları şirket liderlerine iletir. Genellikle bir bilim diplomasına ihtiyaç duyulmaktadır.

8. Entegre devre tasarımcısı mühendis

Entegre devre tasarım mühendisleri, elektriksel tasarım ve geliştirme desteği ve teknik donanım problemlerini çözmeyi sağlarlar. Çoğu, elektrik mühendisliğinde BS derecesi veya Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

9. BT Yöneticisi

Bilgi teknolojisi yöneticileri, şirketlerinin tüm donanımlarının, yazılımlarının ve ağlarının sorunsuz çalıştığından ve kuruluşun BT hedeflerini gerçekleştirdiklerinden emin olurlar . BT yöneticileri genellikle çeşitli teknik becerileri ile birlikte alanda bir lisans derecesine sahiptir.

10. Çözüm mimarı

Çözümler mimarları, ürünlerin ve projelerin tasarımında öncülük eder veya yardımcı olur, ancak bunları oluşturmanın teknik tarafında da yoğun şekilde yer alırlar. Eğitim gereksinimleri, bilgisayar sistemleri veya bilgi sistemlerinde lisans derecesine, mühendislik veya pazarlama masterına kadar değişir.

11. Eczacı

Eczacılar iyi ücretlidir ancak uzun sürebilir ve hafta sonu vardiyaları çalışması gerekebilir . Pratik yapmak için doktora derecesine sahip olmalılar.

12. Finansman yöneticisi

Finans yöneticileri göre “finansal raporlar, doğrudan yatırım faaliyetlerini üretirler ve organizasyonun uzun vadeli finansal hedefler için strateji ve planlar geliştirmek” TYD . Bir lisans derecesinin yanı sıra genellikle finans, muhasebe veya ilgili alanlarda beş yıllık veya daha fazla deneyime sahip olurlar.

13. Veri bilimcisi

Bilgisayar ve veri araştırması bilim insanları, bilgi işlemdeki karmaşık problemleri çözerler. Bu işin istihdamının 2014’ten 2024’e kadar yüzde 11 artacağı tahmin ediliyor ve bu da ortalamadan daha hızlı.

14. Yaratıcı yönetmen

Yaratıcı yönetmenler, bir şirket için önde gelen marka bilinci oluşturma ve tasarım için yeni pazarlama girişimlerini uygularlar. Iş gereksinimleri değişir, ancak bir liderlik sicili yardımcı olur.

15. Vergi müdürü

Vergi müdürleri, bireyler ve işletmeler için federal ve eyalet gelir vergisi beyannameleri hazırlarlar. Muhasebe alanında bir lisans veya yüksek lisans derecesi gereklidir.

16. Tasarım yöneticisi

Tasarım yöneticileri, bir müşteriyi veya müşterinin bir şirketle olan deneyimini öngörmekten ve yürütmekten sorumludurlar. Görevler, endüstriler arasında büyük farklılıklar göstermektedir.