Samsung Klima Arıza Kodları

"Samsung Klima Arıza Kodları"

Samsung Klima Arıza Kodları

Samsung Klima Arıza Kodları

Samsung klima soktorunde ilk sıraları almaya aday olan bir markadır… Bir çok alanda çıkarmış olduğu kaliteli ve ekonomik ürünlerle bizlere hizmet eden marka klimada da iddia li klimada ki arıza kodunu servise söyleyip anında kendiniz müdahale etme olanağı sağlıyor…

Öncelikle yetkili servisi çağırmadan önce Samsung vrf klima arıza kodu ile yetkili servisi bilgilendirmeniz durumunda sorun daha kolay çözüme ulaşacaktır. Gerekli olan malzemeleri bu sayede getirebilecek olan yetkili servis ile işlemler daha hızlı sonuca varacaktır.
Samsung klimalar için arıza kodları su şekildedir

E101 Arıza Kodu : Bu arıza iç ve dış ünitelerin arasında ki ilişkinin kopmasından meydana gelmektedir. Bu durumda yapmanız gereken şey iç ve dış ünite arasında bulunan elektrik kablolarının çalışıp çalışmadığını kontrol etmek olacaktır. Ancak bu Samsung vrf klima arıza kodu riskli bir kod olması sebebiyle yetkili servis aracılığı ile gerçekleştirmeniz daha mantıklı olacaktır.

E121 Arıza Kodu : Bu Samsung vrf klima arıza kodu iç sıcaklık sensörünün bozulduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda konektörün bağlatısın kontrol edilmelidir.

E122 – E123 Arıza Kodu : Bu durumda iç ısı eşanjörü hatası alındığı belirtilir. Bu sorunun anlaşılabilmesi için konektör bağlantısını kontrol etmeniz gerekmektedir.

vrf klima servisi

Samsung VRF klima arıza kodları:

Arıza Kodları Arıza Kodları Sebebi

E1 Oda sıcaklık sensörü arızası.

E2 Dış ünite sensörü arızası.

E3 Evaporatör sensörü arızası.

P1 Emme sensörü arızası.

E6, E7 İç ünite / Dış ünite iletişim arızası.

P4 Boşaltma sensörü arızası.

PA Güç kompresörü arızası.

P6 Donma / Aşırı ısınma güvenlik uyarısı.

P8 Boru sıcaklığı arızası.

EO, E3 Uzaktan kumanda iletim arızası.

UP Kompresör aşırı akım kesintisi.

U8 Dış ünite fan koruma durması.

Arıza durumda servisi arayıp arıza kodunuzu ve ne zamandır arıza sinyali verdiğini söyleyip bilgi alabilir dilerseniz de randevu isteyip müdahale için servis çağırabilirsiniz….