Süsler Kombi Arıza Kodları

"Süsler Kombi Arıza Kodları"

Süsler Kombi Arıza Kodları

Süsler Kombi Arıza Kodları

Süsler Kombi Arıza Kodları

Süsler kombi arıza kodları, ne zaman bir teknisyen çağırmanız gerektiği, hangi basit ayarları kullanıcının yapabileceği hakkında bilgi verir. Kullandığınız kombiye ait arıza durumlarını ve nedenlerini önceden anlamanızı sağlar. Ayrıca sitemizde bulunan Süsler kombi kullanım kılavuzu ile de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Süsler kombi E0 arızası :

Genel bir arıza kodudur. Cihaz geçici olarak çalışmayı durdurmuştur. Bu arıza durumunda çalışma ayarlarını kontrol edip, cihazınızı resetleyerek tekrar çalıştırınız. Arızanın devam etmesi durumunda bir arıza tespiti yaptırmalısınız. Süsler kombi kontrol kartı arızası mevcut olabilir.

Süsler kombi E1 arızası :

Süsler kombi su basıncı arızası ile ortaya çıkar. Kombi sisteminde yetersiz su bulunması ile cihaz kendisini durdurur ve arızaya geçer. Belirli bir su basıncı ile çalışan kombilerde, Süsler kombi bar seviyesi 1.5 bar civarında olmalıdır. Süsler kombi su basma işlemi ile gerekli ayarı yaparak cihazı çalıştırabilirsiniz. Süsler kombi su basıncı nasıl yükseltilir, bilgi için firmamızı arayabilirsiniz.

Süsler Kombi Arıza Kodları, Süsler kombi kart arızası, Süsler kombi fan motoru arızası, Süsler kombi hava prosestat arızası, Süsler kombi emniyet sensör arızası, Süsler kombi E6 arızası, Süsler kombi 3 yollu vana arızası, Süsler kombi sıcak su sensör arızası, Süsler kombi E4 arızası, Süsler kombi kalorifer suyu sensör arızası, Süsler kombi E3 arızası, Süsler kombi kontrol kartı arızası, Süsler kombi gaz valfi arızası, Süsler kombi elektronik kart arızası, Süsler kombi ateşleme kartı arızası, Süsler kombi ateşleme arızası, Süsler kombi E2 arızası, Süsler kombi su basıncı nasıl yükseltilir, Süsler kombi su basma, Süsler kombi bar seviyesi, Süsler kombi su basıncı arızası, Süsler Kombi Arıza Kodları, Süsler kombi kullanım kılavuzu, Süsler kombi E0 arızası, Süsler kombi E1 arızası,

Süsler Kombi Arıza Kodları

 

Süsler kombi E2 arızası :

Süsler kombi ateşleme arızası ile ortaya çıkar. Kombinin ateşleme yapabilmesi için elektrik ve gaz ihtiyacı vardır. Bu sebeple öncelikle elektrik bağlantılarını ve gaz vanalarını kontrol etmeniz gerekir. Herhangi bir kesinti sözkonusu değilse, cihazın ateşleme sisteminde bulunan parçaların teknisyen tarafından kontrol edilmesi gerekir. Süsler kombi gaz valfi arızası, Süsler kombi elektronik kart arızası, Süsler kombi ateşleme kartı arızası mevcut olabilir.

Süsler kombi E3 arızası :

Süsler kombi kalorifer suyu sensör arızası ile ortaya çıkar. Kalorifer gidiş suyu sensörünün kablo bağlantılarını kontrol ediniz. Sensör ( ntc ) değişimi yaparak cihazı tekrar çalıştırınız.

Süsler kombi E4 arızası :

Süsler kombi sıcak su sensör arızası nedeniyle görülür. Kablo bağlantılarını kontrol ederek gerekirse sensörü değiştiriniz. Sensör değişimi ile sıcak su problemi düzelmez ise Süsler kombi 3 yollu vana arızası da mevcut olabilir.

Süsler kombi E6 arızası :

Süsler kombi emniyet sensör arızası veya kombi baca hattındaki sorunlarda ortaya çıkar. Kombide hava akışını sağlayan parçalarda, Süsler kombi fan motoru arızası, Süsler kombi hava prosestat arızası mevcut olabilir. Arıza tespiti ile bu parçalarda sorun çıkmaz ise Süsler kombi kart arızası mevcuttur. Teknik arıza dışında kombi baca hattındaki tıkanıklıklar, ters rüzgar gelmesi gibi sebeplerle de ortaya çıkabilir.