Süsler Kombi Arızaları

"Süsler Kombi Arızaları"

Süsler Kombi Arızaları

Süsler Kombi Arızaları

Süsler Kombi Arızaları

Süsler kombi çalışmıyor ;

Genel bir şikayettir. Bir cihazın çalışmaması için birden fazla sebep olabilmektedir. Öncelikle kombinin çalışması için nelere ihtiyaç duyduğunu düşünmeliyiz. Kombi elektrik ve yakıt ile belirli bir su basıncında çalışan bir cihazdır. Elektrik kesintisi veya bağlantılarında sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Doğalgaz veya lpg ile çalıştığı için gaz vanalarını kontrol etmeliyiz. Gaz kesilmiş veya vana kapalı unutulmuş olabilir. Kombi bacasının yerinden çıkıp çıkmadığına, hava akışına engel olabilecek bir durum olup olmadığına bakılmalıdır. Kombi su basınç seviyesi kontrol edilerek ayarlanmalıdır. Bu kontroller dışında teknik arıza nedeniyle kombi çalışmayabilir. Bir süsler kombi servisi ile görüşerek destek alınız. Süsler kombi fan motor arızası, Süsler kombi prosestat arızası, Süsler kombi anakart arızası hiç çalışmamasına sebep olabilecek sorunlardır.

Süsler kombi ateşleme yapmıyor ;

Süsler kombi ateşleme arızası alevin oluşmamasına ve cihazın çalışmamasına sebep olur. Kombiye gaz gelip gelmediğini öncelikle kontrol ediniz. Ateşleme sistemindeki kablo bağlantılarını kontrol ediniz. Süsler kombi ateşleme kartı arızası, Süsler kombi gaz valf arızası, Süsler kombi iyonizasyon arızası gibi durumlar buna sebep olabilir. Arıza tespiti yapılması gereklidir.

Süsler Kombi Arızaları, Süsler kombi servis, Süsler şikayet, Süsler kombi arızaları ve sebepleri, Süsler kombi genleşme tankı arızası, Süsler kombi su basıncı yükseliyor, Süsler kombi su akıtıyor, Süsler kombi emniyet ventili, Süsler kombi sirkülasyon pompa arızası, Süsler kombi fan arızası, Süsler kombi 3 yollu vana motoru arızası, Süsler kombi ses yapıyor, Süsler kombi devirdaim pompası arızası, Süsler kombi kalorifer sensör arızası, Süsler kombi pompa şalteri arızası, Süsler kombi petekleri ısıtmıyor, Süsler kombi 3 yollu vana arızası, Süsler kombi üç yollu vana motoru arızası, Süsler kombi sıcak su sensör arızası, Süsler kombi doldurma musluğu arızalı, Süsler kombi bar seviyesi 1.5, Süsler kombi sıcak su arızası, Süsler kombi sıcak su vermiyor, Süsler kombi ateşleme kartı arızası, Süsler kombi gaz valf arızası, Süsler kombi iyonizasyon arızası, Süsler kombi ateşleme yapmıyor, Süsler Kombi Arızaları, Süsler kombi çalışmıyor, süsler kombi servisi, Süsler kombi fan motor arızası, Süsler kombi prosestat arızası, Süsler kombi anakart arızası,

Süsler Kombi Arızaları

 

Süsler kombi sıcak su vermiyor ;

Süsler kombi sıcak su arızası en sık karşılaşılan problemdir. Günlük yaşamda sürekli kullandığımız sıcak suyun olmaması önemli bir problemdir. Kombinin iki önemli işlevinden birisi olan sıcak su üretimi bazı teknik sorunlarda gerçekleştirilemez. Süsler kombi su basınç seviyesi öncelikle kontrol edilmelidir. Yetersiz su basıncı cihazın sıcak su üretmesini engeller. Süsler kombi bar seviyesi 1.5 bar şeklinde ayarlanmalıdır. Süsler kombi doldurma musluğu arızalı ise değiştirilmelidir. Süsler kombi sıcak su sensör arızası da bu soruna yol açar. Sensör değişimi ile arıza giderilemez ise Süsler kombi 3 yollu vana arızası, Süsler kombi üç yollu vana motoru arızası da diğer ihtimallerdir.

Süsler kombi petekleri ısıtmıyor ;

Kombi peteklerinin iyi verimle ısınabilmesi için öncelikle düzenli olarak bakım yaptırılması gerekir. Peteklerin çok eski olması, tesisatın tıkalı ve kirli olması ve sistemde hava olması gibi sebeplerle yetersiz ısınma oluşabilir. Petek vanalarının açık olması ve reglaj ayarı yapılması gerekir. Kombi su sirkülasyonun sağlayan parçalardaki teknik arızalarda buna sebep olur. Süsler kombi devirdaim pompası arızası, Süsler kombi kalorifer sensör arızası, Süsler kombi pompa şalteri arızası gibi durumlar peteklerin ısınmamasına sebep olur.

Süsler kombi ses yapıyor ;

Kombi içerisinde hareketli parçalarda yaşanan sıkıntılar rahatsız edici bir şekilde cihazın sesli çalışmasına neden olabilir. Süsler kombi sirkülasyon pompa arızası, Süsler kombi fan arızası, Süsler kombi 3 yollu vana motoru arızası sese sebep olabilecek durumlardır.

Süsler kombi su akıtıyor ;

Kombi kapalı bir sistemde suyun sirkülasyonu ile çalışır. Belirli bir su basıncına ihtiyaç duyar ve ortamala 1.5 bar civarındadır. Kombilerde 3 bar emniyet basıncıdır. Bu basınca yaklaşırsa Süsler kombi emniyet ventili açılarak fazla suyu atar ve kombi su akıtır. Ayarladığınız halde Süsler kombi su basıncı yükseliyor ise teknik bir arıza mevcuttur. Süsler kombi genleşme tankı arızası buna sebep olur. Tankın havası bitmiş yada delinmiş olabilir. Bunun dışında cihazın iç parçalarında kaçak bulunması da su akıtmasına sebep olur.

Süsler kombi arızaları ve sebepleri hakkında çağrı merkezimizi arayarak teknik bilgi alabilirsiniz. Süsler şikayet ve çözümü için ihtiyacınız olan servis desteğini firmamızdan sağlayabilirsiniz. Süsler kombi servis hizmetini tüm İstanbul için sağlamaktayız.