Termodinamik Kombi Servisi

"Termodinamik Kombi Servisi"

Termodinamik Kombi Servisi

Termodinamik Kombi Servisi

Termodinamik kombi arızaları hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Tüm İstanbul’dan arayarak servislerimizden yararlanabilirsiniz. Termodinamik Kombi Servisi için bizi arayabilirsiniz.

Termodinamik Kombi Arızaları

Termodinamik kombi çalışmıyor ;

Cihazdan kaynaklanan arızalar, kombi ayarlarının yanlış yapılması, elektriksel sorunlar ve birçok sebeple kombi çalışmayabilir. Çalışmayan kombiler için bir teknisyen görmeden net birşey söylemek zordur. Öncelikle kullanıcı böyle bir sorunda cihaza elektrik gelip gelmediğine, gaz vanasının açık olduğuna ve kombi su basıncına bakmalıdır. Kombi su basıncı 1.5 bar olacak şekilde ayarlanmalıdır. Bunların dışında yine cihaz çalışmazsa bir servis çağırmalısınız. Termodinamik kombi elektronik kart arızası, Termodinamik kombi fan motor arızası, Termodinamik kombi prosestat arızası, Termodinamik kombi devirdaim pompa arızası teknik olarak cihazın çalışmamasına neden olur.

Termodinamik kombi ateşlemiyor ;

Kombi ateşleme arızası cihazın kartının arızalı olması, cihaz gaz girişinin sağlanamaması, kombi baca hattında hava akışında problem olması gibi durumlarda ortaya çıkar. Ateşleme için kombi pompasının, fan motorunun devreye girmesi ve prosestatın hava akışını onaylaması gerekir. Bütün bu sistemler devreye girdiği halde ateşleme gerçekleşmiyorsa ateşleme elektrotları da sorunlu olabilir.

Termodinamik kombi sıcak su gelmiyor ;

Kombiden kaynaklı olarak Termodinamik kombi sıcak su sensörü arızası çoğu zaman bu soruna yol açar. Sensör değişimi ile çözülebilir. Termodinamik su akış türbini arızası, Termodinamik 3 yollu vana arızası gibi durumlarda da parça değişimi yapılarak cihaz test edilmelidir. Şebeke suyunun çok tazzikli gelmesi veya kullanılan muslukların arızalı olması gibi sebeplerde sıcak su sorununa yol açabilir.

Termodinamik fan motoru arızası, Termodinamik kombi ses yapıyor, Termodinamik kombi genleşme tankı arızası, Termodinamik kombi doldurma musluğu arızası, Termodinamik kombi su akıtıyor, Termodinamik kombi petekleri ısıtmıyor, Termodinamik su akış türbini arızası, Termodinamik 3 yollu vana arızası, Termodinamik kombi sıcak su sensörü arızası, Termodinamik kombi sıcak su gelmiyor, Termodinamik kombi ateşlemiyor, Termodinamik Kombi Arızaları, Termodinamik kombi çalışmıyor, Termodinamik kombi elektronik kart arızası, Termodinamik kombi fan motor arızası, Termodinamik kombi prosestat arızası, Termodinamik kombi devirdaim pompa arızası,

Termodinamik Kombi Arızaları

Termodinamik kombi petekleri ısıtmıyor ;

Uzun süre kullanılan ve eskiyen peteklerde ısıtma sorunu yaşanabilir. Zamanla içinde biriken tortuların tıkanmaya sebep olması, tesisattan kombiye giden filtrenin tıkanmış olması gibi sorunları önlemek için petek bakımı yaptırılmalıdır. Sistem hava yapmış ise peteklerden hava alınmalı ve reglaj ayarı yapılarak tüm peteklerin iyi ısınması sağlanmalıdır. Bunun dışında kombi pompasının arızalı olması, gücünün düşük olması da ısıtma sorunu oluşturur.

Termodinamik kombi su akıtıyor ;

Kombinin alt kısmında su akması su damlaması şeklinde görülen bu durum, kapalı sistemle çalışan kombi de dikkate alınmalıdır. Birçok parça ve borular içerisinde dolaşım yapan su herhangi bir kaçak çaklak sebebiyle cihaz dışına akabilir. Cihazın bakımsız olması nedeniyle bağlantıların gevşemesi, contaların eskimesi de bu soruna yol açar. Termodinamik kombi genleşme tankı arızası, Termodinamik kombi doldurma musluğu arızası nedeniyle kombi su basıncı çok yükselirse yine cihaz emniyet ventilinden su akıtır.

Termodinamik kombi ses yapıyor ;

Cihazınız çalışma esnasında rahatsız edici şekilde ses yapıyorsa bir servis çağırarak kontrol ettiriniz. Sese neden olan parça ileride tamamen bozulabilir. Genelde Termodinamik fan motoru arızası sese neden olmaktadır. Bununla birlikte pompa ve 3 yollu vana motoru da ses yapabilir.

Termodinamik kombi arızaları  ve cihaz bakımları için firmamızı arayarak gününde servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Firmamız özel Termodinamik kombi servisi olarak tüm İstanbul için hizmet vermektedir.