Termodinamik Kombi Hatası

"Termodinamik Kombi Hatası"

Termodinamik Kombi Hatası

Termodinamik Kombi Hatası

Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de zaman zamana arıza yapabilmektedir. Kombiler çok kullanılan ürünler olduğu için hemen tamirinin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde evin sıcak su ve ısınma ihtiyacı karşılanamayacağı için sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Bundan dolayı kombi arızalarının hızlı bir şekilde tespit edilerek gerekli müdahalenin hemen yapılması gerekmektedir. Bu nedenle kombilerde arıza kodları belirlenmiştir. Her markanın kendine özel arıza kodları sayesinde kombilerdeki arızaların çok daha hızlı bir şekilde tespiti gerçekleştirilebilmektedir. Böylece evler sıcak sudan ve ısınmadan çok fazla uzak kalmamış oluyor. Biz de müşterilerimiz için Termodinamik kombi arıza kodları ile ilgili bir yazı hazırladık. Bu yazıyla müşterilerimiz kombilerinde meydana gelen arızaların ne anlama geldiğini hızlı bir şekilde anlayabilecekler. Bazı arızalarda müşterilerin servise gerek duymadan yapacağı işlemler kombideki arızanın giderilmesini sağlayabilmektedir. Servisin gerektiği durumlarda da servise kombideki arıza kodu belirtilerek kombinin arızasının çok daha hızlı bir şekilde onarılması sağlanmaktadır.

E0 Arıza Kodu: NTC sıcaklık sensör hatası olduğunda kombi bu arıza kodunu ekrana yansıtır. Kombiden sıcak su ve ısınma anlamında faydalanmak mümkün değildir. Bu durumda kombiye zarar gelmemesi için sistem kendini kapalı konuma alır. Bu hata kodu alındığında kullanıcının yapabileceği bir müdahale yoktur. Hemen servisle iletişime geçerek NTC sıcaklık sensörünün tamiri veya degismi gerekir.

E1 Arıza Kodu: Ateşleme hatası olduğunu gösterir. Kombiden sıcak su ve ısınmada faydalanılamaz. Bu durumda cihazın resetlenerek bir süre sonra tekrar çalıştırılması çözüm olabilir. Eğer sorun hala devam ediyorsa gaz valfi veya iyonizasyonla ilgili bir sorun olabilir. Bu sorunda kombiye gazın gelmesini engelleyen bir arıza olma ihtimali çok yüksektir. Bu durumda sorunun çözümü için servisle iletişime geçmek gerekecektir. Servis gerekli onarım ve değişim işlemlerinden sonra kombiye gaz gelişini sağlayarak kombinin çalışmasını sağlayacaktır.

E2 Arıza Kodu: Ateşleme hatası veya alev sönmesi durumunda Termodinamik kombiler bu arıza kodunu verir. Bu hatayla karşılaşıldığında kombiye gaz gelişinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gaz vanasının açık olduğundan emin olunmalıdır. Kombiye gaz gelişinde bir sorun yoksa kombinin resetlenerek yeniden çalıştırılması sorunu çözecektir. Şayet sorun hala devam ederse servisten teknik destek alınması uygun olacaktır.