Termostar Kombi Servisi

"Termostar Kombi Servisi"

Termostar Kombi Servisi

Termostar Kombi Servisi

Termostar kombi arızaları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. Kombi arızalarınız için servislerimizden yararlanabilirsiniz. Termostar Kombi Servisi istanbul avrupa yakasından arayabilirsiniz.

Termostar Kombi Arızaları

Termostar kombi sıcak su gelmiyor ;

Tesisattan yüksek basınçta su gelmesi ve musluk arızası nedeniyle yeteri kadar sıcak su gelmeme sorunu ortaya çıkabilir. Bunun dışında kombiden kaynaklı teknik sebeplerle de bu sorun yaşanabilir. Termostar kombi sıcak su sensörü arızalı ise yenisi ile değiştirilerek arıza giderilebilir. Termostar kombi 3 yollu vana arızası, Termostar kombi su akış türbini arızası da sıcak su problemi ile alakalı diğer arıza ihtimalleridir. Arıza tespiti ile çözüm aranmalıdır.

Termostar kombi petekleri ısıtmıyor ;

Kombi peteklerinin az ısınması ve yeteri kadar sıcaklık vermemesi genellikle petek tesisatının uzun süre temizlenmemesi, çok eski olması gibi durumlarda ortaya çıkar. Kombi petek filtresinin tıkalı olması, Termostar kombi devirdaim pompası arızası da peteklerin ısıtmamasına neden olur. Kombinize arıza tespiti ve petek bakımı yaptırarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Termostar kombi çalışmıyor ;

Kombi ekranında hiç görüntü yok veya hiç bir ışığı yanmıyorsa arıza elektrik ile alakalıdır. Cihazın elektrik bağlantıları ve Termostar kombi elektronik kartı kontrol edilmelidir. Cihaz ateşleme yapmadığı için çalışmıyorsa gaz vanası kontrol edilmeli veya gaz girişi sağlanıyor mu bakılmalıdır. Termostar kombi gaz valfi arızası mevcut ise bu sağlanamaz ve cihaz çalışmaz. Gaz girişi olduğu halde yanma için gerekli temiz hava sağlanamıyorsa yine aynı sorun yaşanır. Bu nedenle Termostar kombi fan motoru, Termostar kombi hava prosestatı kontrol edilmelidir. Cihazın su basıncının çok düşmesi durumunda da arızaya geçebilir. Termostar kombi bar ayarı 1.5 bar civarında yapılmalıdır.

Termostar kombi ateşlemiyor ;

Cihazın devreye girmesi için ateşlemenin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi gerekir. Hava ve gaz girişinin doğru bir şekilde sağlanmasında görev yapan Termostar gaz valfi, Termostar kombi fanı ve Termostar prosestatı arızalarında ateşleme gerçekleşmez. Bu parçaların dışında ateşleme elektrotlarının çok eski veya kirli olması, iyonizasyon elektrodunun hissetmemesi de bu soruna yol açabilir.

Termostar kombi su akıtıyor ;

Su akıtma problemi kullanıcıdan kaynaklı olarak yaşanabilir. Termostar kombi bar göstergesi arızalıysa kullanıcı farkında olmadan cihaza fazla su basabilir. Basınç çok yükselirse de cihaz su akıtır. Bu nedenle kombiye su basma işlemi dikkatli yapılmalı ve 1.5 bar civarında olmalıdır. Teknik arızadan kaynaklı olarak Termostar kombi doldurma musluğu arızalı ise, Termostar kombi genleşme tankı arızalı ise yine cihaz su akıtabilir. Kontrol edilmelidir. Contaların gevşek olması ve bazı kaçaklarda su damlamasına neden olabilir.

Termostar kombi ses yapıyor ;

Termostar kombi fan motoru arızalı ise genellikle cihazın sesli çalışmasına neden olur. Zamanla bozulan fan rulmanları ve kanatçıkları sese yol açar. Termostar kombi fan tamiri ile bu sorun giderilebilir yada yenisi ile değiştirilmelidir. Bazen kombi devirdaim pompası ve 3 yollu vana motorunun arızalı olması da sesli çalışmaya neden olabilir.

 

Termostar kombi fan tamiri, Termostar kombi fan motoru arızalı, Termostar kombi ses yapıyor, Termostar kombi genleşme tankı arızalı, Termostar kombi doldurma musluğu arızalı, Termostar kombi bar göstergesi, Termostar kombi su akıtıyor, Termostar gaz valfi, Termostar kombi fanı, Termostar prosestatı, Termostar kombi ateşlemiyor, Termostar kombi bar ayarı, Termostar kombi fan motoru, Termostar kombi hava prosestatı, Termostar kombi gaz valfi arızası, Termostar kombi elektronik kartı, Termostar kombi çalışmıyor, Termostar kombi devirdaim pompası arızası, Termostar kombi petekleri ısıtmıyor, Termostar kombi 3 yollu vana arızası, Termostar kombi su akış türbini arızası, Termostar kombi sıcak su sensörü arızalı, Termostar Kombi Arızaları, Termostar kombi sıcak su gelmiyor,

Termostar Kombi Arızaları

Termostar kombi arızaları  ve arıza giderme işlemleri için firmamızı arayarak aynı gün için servis kaydı bırakabilirsiniz. Servislerimiz en kısa zamanda en doğru çözümü sizlere sunacaktır.