Termoteknik Kombi Arızaları

"Termoteknik Kombi Arızaları"

Termoteknik Kombi Arızaları

Termoteknik Kombi Arızaları

Termoteknik Kombi Arızaları

Termoteknik kombi su akıtıyor ;

Cihaz yanlış kullanım veya arıza sebebiyle alt kısmından su akıtıyor olabilir. Kombilerde emniyet basıncı 3 bardır. Basınç 3 bara yaklaşırsa Termoteknik kombi emniyet ventili açılarak cihazdaki fazla suyun atılmasını sağlar ve cihazın su akıttığı görülür. Bu durum yanlışlıkla cihaza fazla su basılması nedeniyle veya arıza sebebiyle basıncın çok yükselmesi durumlarında oluşur. Kombide su basıncı 1.5 bar civarında ayarlanmalıdır. Termoteknik kombi eşanjörü arızalı, delik veya kombi bağlantılarında bir kaçak varsa cihazın su akıtmasına sebep olabilir. Contaların çok eskimesi ve yıpranması da aynı şeye sebep olur. Termoteknik kombi genleşme tankı delinmiş veya içerisindeki hava bitmişse cihazda su basıncı yükselir ve su akmasına neden olur.

Termoteknik kombi sıcak su vermiyor ;

Kombide sıcak su üretilmesini sağlayan Termoteknik kombi plakalı eşanjör arızalı ise yeterli ısıda su elde edilemezse sıcak su ihtiyacını karşılamayabilir. Termoteknik kombi sıcak su sensörü arızası mevcutsa yine sıcak su sorunu ortaya çıkar. Cihazdan kaynaklı diğer sebepler Termoteknik kombi su akış türbin arızası, Termoteknik kombi 3 yollu vana arızasıdır. Bazı durumlarda kullanılan muslukların arızalı olması nedeniyle de sıcak su alınamayabilir. Bu durumlarda tesisattan gelen suyun basıncı ve muslukların kontrol edilmesi gerekir.

Termoteknik kombi ses yapıyor ;

Cihazın rahatsız edici bir sesle çalışması durumunda sese neden olan parça tespit edilmeli ve gerekliyse değiştirilmelidir. Genellikle kombiler fan motoru, devirdaim pompası ve vana motorunun düzensiz çalışması nedeniyle sesli çalışır. Termoteknik kombi fan motoru tamiri ile arızası giderilebilir. Diğer parçaların ise tamiri mümkün değildir değiştirilmelidir. Az rastlanan sese neden olabilecek farklı durumlar ise arıza tespiti ile belirlenmektedir.

Termoteknik kombi çalışmıyor ;

Kombinin çalışmaması birçok sebeple ortaya çıkabilmektedir. Kullanıcı kombi çalışmıyor ise gaz vanasını, elektrik bağlantısını ve kombi su basıncını kontrol etmelidir. Termoteknik kombi su basınç seviyesi 1.5 bar olacak şekilde ayarlanmalıdır. Bunların dışında teknik arıza sebebiyle cihaz çalışmıyor ise bir teknisyen tarafından kontrol edilmelidir. Muhtemel arıza sebepleri ; Termoteknik kombi elektronik kart arızası, Termoteknik kombi devirdaim pompası arızası, Termoteknik kombi fan motor arızası, Termoteknik kombi hava prosestat arızası cihazın çalışmamasına neden olur.

Termoteknik kombi petekler ısınmıyor ;

Kombi kış konumunda çalıştırıldığında petekler hiç ısınmıyor ise öncelikle arıza Termoteknik kombi pompası ile alakalı olabilir. Su sirkülasyonu sağlanmadığı için cihaz çalışmaz arızaya geçer. Tesisatta yetersiz su basıncı varsa yine aynı sorun yaşanır. Kalorifer gidiş dönüş sensölerinin arızalı olması da peteklerin ısınmamasına neden olur. Kombi normal çalıştığı halde petekler yeteri kadar ısınmıyorsa peteklerde hava olabilir ve havalarının alınması gerekir. Kombi petek filtresinin tıkalı olması, peteklerin çok eski ve bakımsız olması da yeterli ısınmayı engeller.

Termoteknik kombi ateşlemiyor ;

Termoteknik kombi ateşleme arızası, cihaza gaz ve hava girişinde sıkıntı var ise meydana gelir. Termoteknik kombi kart arızası mevcut ise yine cihazda ateşleme gerçekleşmeyebilir. Gazın kesik olması veya Termoteknik kombi gaz valfi arızalı ise, kombi baca hattında hava akışı sağlanamıyorsa veya Termoteknik kombi fan arızası mevcut ise cihaz ateşleme yapmaz. Pompanın devreye girmemesi, yetersiz su basıncı gibi sorunlarda aynı duruma yol açabilir. Arıza tespiti ile çözüm aranmalıdır.

Termoteknik kombi fan arızası, Termoteknik kombi gaz valfi arızalı, Termoteknik kombi kart arızası, Termoteknik kombi ateşleme arızası, Termoteknik kombi ateşlemiyor, Termoteknik kombi pompası, Termoteknik kombi petekler ısınmıyor, Termoteknik kombi elektronik kart arızası, Termoteknik kombi devirdaim pompası arızası, Termoteknik kombi fan motor arızası, Termoteknik kombi hava prosestat arızası, Termoteknik kombi su basınç seviyesi, Termoteknik kombi çalışmıyor, Termoteknik kombi fan motoru tamiri, Termoteknik kombi ses yapıyor, Termoteknik kombi su akış türbin arızası, Termoteknik kombi 3 yollu vana arızası, Termoteknik kombi sıcak su sensörü arızası, Termoteknik kombi plakalı eşanjör arızalı, Termoteknik kombi sıcak su vermiyor, Termoteknik kombi emniyet ventili, Termoteknik kombi genleşme tankı, Termoteknik Kombi Arızaları, Termoteknik kombi su akıtıyor, Termoteknik kombi eşanjörü arızalı,

Termoteknik Kombi Arızaları

Termoteknik kombi arızaları  ve cihaz ile ilgili şikayetleriniz için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Tüm İstanbul semtleri için özel Termoteknik kombi servis hizmeti sunmaktayız.