Vaillant Kombi Emniyet Ventili

"Vaillant Kombi Emniyet Ventili"

Vaillant Kombi Emniyet Ventili

Vaillant Kombi Emniyet Ventili

Vaillant kombi emniyet ventili, kapalı sistemde basıncın yükselmesi ile kombinin zarar görmemesi, kombinin patlamaması için açılarak fazla suyu atar ve basıncı dengeler. Tesisat su basıncı fazla ise Vaillant emniyet ventili su akıtacaktır. Kombi 3 bar emniyet ventili de denilen bu parça arızalı ise yine kombi su akıtır. Vaillant kombi emniyet ventili arızası varsa müdahale etmemeli bir kombi servisi çağırmalısınız.

Vaillant Kombi Emniyet Ventili, Kombi emniyet ventili, Kombi 3 bar emniyet ventili, Vaillant kombi emniyet ventili arızası, Vaillant kombi genleşme tankı arızası, Vaillant kombi emniyet ventili neden su akıtır, Vaillant kombi doldurma musluğu arızalı, Vaillant kombi emniyet ventili su akıtıyor, Kombi genleşme tankının havası yok

Vaillant Kombi Emniyet Ventili

 

Vaillant emniyet ventili neden su akıtır ?

Kombi tesisat basıncının dengede tutulmasını sağlayan Vaillant kombi genleşme tankı arızası varsa, kombiye su basma işleminin yapıldığı Vaillant kombi doldurma musluğu arızalı ise kombi emniyet ventilinden su akıtır. Kombi genleşme tankının havası yok ise yine su akıtma görülür. Bu arıza durumları emniyet ventilinin de zarar görmesine neden olur. Vaillant emniyet ventili su akıtıyor ise arıza tespiti yapılarak arızalı parça bulunmalı ve değiştirilmelidir.

Emniyet ventili arızaları için çağrı merkezimizi arayarak teknik bilgi alabilirsiniz. İsteğiniz takdirde en kısa zamanda kombi arıza servis hizmeti sunmaktayız.