Viessmann Kombi Arızaları

"Viessmann Kombi Arızaları"

Viessmann Kombi Arızaları

Viessmann Kombi Arızaları

Viessmann Kombi Arızaları

Viessmann kombi ateşleme yapmıyor ;

Kombi doğalgaz ile çalışan elektrikli bir cihazdır. Gaz vanasının kapalı olması, cihaza gaz girişinin sağlanamaması gibi durumlarda cihaz ateşleme yapmaz ve çalışmaz. Viessman kombi elektronik kartı arızası mevcutsa yine cihaz ateşleme yapmayabilir. Cihaz ateşleme ile yanma oluşturacağından yanma odasına temiz hava sağlanamazsa yine ateşleme gerçekleşmez. Bunu sağlayan Viessman kombi fan motoru arızalı, Viessmann kombi prosestatı arızalı ise hava akışı sağlanamaz. Kombi ateşleme elektrotları kirli, eski veya bozuksa yine ateşleme sorunu oluşabilir.

Viessmann kombi su akıtıyor ;

Arıza tespiti yapılarak kombinin alt kısmından akan suyun kaçağı bulunmalıdır. Öncelikle Viessmann kombi bar göstergesi üzerinden su basıncını kontrol ediniz. Viessmann kombi genleşme tankı membranı delinmiş veya tankın havası bitmiş ise, Viessmann kombi doldurma musluğu arızalı ise cihazda su basıncı yükselir ve cihaz su akıtır. Arıza giderilmeli ve su basıncı 1.5 bar civarında ayarlanmalıdır. Kombi iç bağlantıları veya contaların kaçırması sebebiylede su akıtabilir düzenli kombi bakımı yaptırılmalıdır.

Viessmann kombi sıcak su vermiyor ;

Viessman kombi sıcak su sensörü arızası mevcut ise sıcak su sorunu ortaya çıkar. Sensörün değiştirilmesi gerekir. Cihazın sıcak su üretiminde problem varsa yine sıcak su ihtiyacını karşılayamaz. Viessmann kombi su akış türbini ve 3 yollu vana arızalı ise yine bu sorun yaşanabilir. Kombiden kaynaklı olarak sıcak su sorunu var ise arıza tespiti yapılarak arıza giderilmelidir. Bazı durumlarda cihazda arıza yoktur ya musluk arızalı yada tesisattan yüksek basınçta su gelmektedir.

Viessmann kombi petekler ısınmıyor, Viessman kombi 3 yollu vana motoru, Viessman kombi pompası, Viessman kombi fan motoru, Viessmann kombi ses yapıyor, Viessmann kombi hava prosestat arızası, Viessman kombi fan arızası, Viessmann kombi gaz valfi arızası, Viessmann kombi devirdaim pompası arızalı, Viessmann kombi çalışmıyor, Viessmann kombi su akış türbini, Viessman kombi sıcak su sensörü arızası, Viessmann kombi sıcak su vermiyor, Viessmann kombi doldurma musluğu arızalı, Viessmann kombi genleşme tankı, Viessmann kombi bar göstergesi, Viessmann kombi su akıtıyor, Viessman kombi fan motoru arızalı, Viessmann kombi prosestatı arızalı, Viessmann Kombi Arızaları, Viessmann kombi ateşleme yapmıyor, Viessman kombi elektronik kartı arızası,

Viessmann Kombi Arızaları

Viessmann kombi çalışmıyor ;

Kombiniz çalışmıyor ise öncelikle cihazın elektrik bağlantısını ve gaz vanasını kontrol ediniz. Voltajın düzensiz gelmesi, gazın kesik olması veya Viessman kombi kartının arızalı olması cihazın çalışmamasına neden olur. Viessmann kombi devirdaim pompası arızalı veya devreye girmezse yine cihaz çalışmaz. Bunların dışında kombinin ateşleyebilmesi için gerekli gazı sağlayan Viessmann kombi gaz valfi arızası, hava akışını sağlayan Viessman kombi fan arızası ve Viessmann kombi hava prosestat arızası var ise yine çalışmamaya sebep olur.

Viessmann kombi ses yapıyor ;

Cihaz içerisinde hareketli olarak çalışan parçaların arızalanması, cihaz içi tıkanıklıklar sesli çalışmaya sebep olabilir. Kombide bozularak sese sebep olabilecek parçalar ; Viessman kombi 3 yollu vana motoru, Viessman kombi pompası, Viessman kombi fan motoru bozuksa tamir edilmeli veya değiştirilmelidir.

Viessmann kombi petekler ısınmıyor ;

Kombiden kaynaklı olarak kombi pompası arızalı ise cihaz çalışmaz ve petekler ısınmaz. Kombi kalorifer gidiş dönüş sensörlerinde arıza varsa yine bu sorun yaşanır. Arıza tespiti yapılarak sorun olan sensör değiştirilmelidir. Kombi peteklerinin çok eski, tıkalı ve bakımsız olması da ısınma sorunu yaratır. Kombi petek dönüş filtresinin temizlenmesi ve petek bakımı yapılması fayda sağlayacaktır.

Özel kombi servisi olarak hizmet veren firmamızı Viessmann kombi arızaları  ve arıza giderme işlemleri için arayabilirsiniz.. Destek hattımızı arayarak teknik bilgi alabilir, aynı gün için servis kaydı oluşturarak kısa sürede servis hizmeti alabilirsiniz.