Wolf Kombi Su Damlatıyor

"Wolf Kombi Su Damlatıyor"

Wolf Kombi Su Damlatıyor

Wolf Kombi Su Damlatıyor

Wolf Kombi Su Damlatıyor

Kombinin alt kısmından su damlaması veya çok miktarda su akması sık rastlanan bir sorundur. Normal şartlarda böyle bir durum olmamalıdır fakat kullanıcı hatası veya cihazın arızalanması sebepleriyle bu problem oluşmaktadır. Kombinin su akıtması kombi sistemindeki suyun basıncını da etkilemekte çok düştüğü zaman cihazın arızaya geçmesine neden olmaktadır. Baymak Wolf kombi su akıtıyor ise sorun yaşamamak için bir servis ile görüşünüz.

Kombi su basıncının 1.5 bar civarında olması gereklidir. Baymak kombi su basıncı çok yükselir ve emniyet basıncına yaklaşırsa Baymak kombi emniyet ventili açılarak fazla suyun atılmasını sağlar. Bu noktada basıncın neden yükseldiği kontrol edilmelidir. Kullanıcı su basıncı düşük olduğu için kombiye gerekenden fazla su basmış olabilir veya kombi içerisinde basıncı dengeleyen Baymak kombi genleşme tankı arızalı olabilir. Baymak kombi su basma işlemi yapılırken basınç Baymak kombi bar göstergesine bakılarak ayarlanmalı ve kombi doldurma musluğu iyi kapatılmalıdır.

Kombi genleşme tankı havası bitmiş ise hava basılmalı, patlamış ise yenisi ile değiştirilmelidir. Kombi basıncı normal ve tankta sorun yokken su akıtma sorunu devam ediyorsa kombi iç bağlantıları kontrol edilmelidir. Kombi eski veya bakımsız olduğu için bağlantılar gevşemiş contalar eskimiş olabilir. Baymak kombi bakımı yaptırarak bunun önüne geçebilirsiniz.

Kombi genleşme tankı havası, Baymak kombi bar göstergesi, Baymak kombi su basma, Baymak kombi genleşme tankı, Wolf Kombi Su Damlatıyor, Baymak Wolf kombi su akıtıyor, Baymak kombi su basıncı, Baymak kombi emniyet ventili,

Wolf Kombi Su Damlatıyor

Kombide herhangi bir sorun olmadığı halde şebeke suyunun çok yüksek basınçta gelmesi de su damlamasına neden olabilir. Bu durumdada tesisata basınç düşürücü takılması gerekir.

Donma veya aşırı iç basınç sebebiyle kombi eşanjörünün patlaması gibi bir durum yaşanırsa yine cihaz çok miktarda su akıtacaktır. Bu sebeple aşırı soğuk havalarda kombiyi kapatmamak gerekir. Akış olmazsa su donabilir.

Wolf kombi su damlatıyor ve sürekli kombi su basıncı düşüyor ise firmamızı arayarak destek alabilirsiniz. Bu sorunun düzelmesi için servislerimizden yararlanabilirsiniz.